iJadval ؛ اسکریپت برگزاری مسابقه آنلاین جدول حل کردنی (جدول حروف متقاطع) [محصول جدید آفتابگردان]

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

مقدمه ۱- اگر از من بپرسید چرا به برنامه‌نویسی و علم‌آموزی و ایجاد و حل چالش علاقه داری، من دلیل اصلی این علاقه و دلیل اصلی بسیاری از موفقیت‌هایم را مدیون یک چیز هستم: جدول‌هایی که در نوجوانی و به خاطر علاقه شدید بابای خدابیامرزمان به جدول می‌خریدم و حل می‌کردم. من عاشق حل جدول بوده و هستم و حتی در صف آرایشگاه هم که هستم جدول روزنامه آن مغازه را حل می‌کنم تا نوبتم برسد!

حل جدول، از آن لذت‌هاست که من نمونه‌اش را در کمتر کاری تجربه کرده‌ام.

مقدمه ۲- در ایام عید امسال به خانه یکی از اقوام رفته بودیم. فرزند آن خانواده که البته حدود ۴۰ سال سن داشت و مجرد هم مانده بود، یک سری بیماری‌هایی را که دچار شده بود، لیست کرد: عضلاتم به خاطر اعصاب گرفته، قند و معده‌درد و... دارم و خلاصه یک لیست بلند بالا! من می‌دانستم که این قضایا به خاطر بیکار ماندن او در خانه و عدم لذت و عدم کسب انرژی است. به او گفتم: بابای خدابیامرز شما عاشق جدول بود. شما چرا آن کار را ادامه نمی‌دهید؟ جدول بگیر و هر وقت احساس ناامیدی کردی مشغول حل کردنش شو...

مقدمه ۳- در همان ایام عید، یک سری از اقوام آمده بودند خانه ما. پرسیدیم حال مادرتان چطور است؟ به خنده گفت: صبح تا شب سرش در جدول است و دارد جدول حل می‌کند! من تعجب کردم. پرسیدم: چطور؟ گفت: دکتر تجویز کرده که برای جلوگیری از آلزایمر، باید جدول حل کند!
از اینکه می‌دیدم به آن بنده خدا به عنوان درمان جدول را پیشنهاد کردم و دکترِ این خانم هم همان تجویز را داشته شگفت‌زده شدم!

واقعاً باید حل جدول را از آن کارها دانست که معجزه می‌کند! برای انواع بیماری به ویژه مشکلات روحی، پیشنهاد من حل جدول است!

خودم هم همچنان جدول تهیه می‌کنم و روی میز جلو تلویزیون هست و تقریباً هر شب بخشی از جداول را حل می‌کنم و چه لذتی دارد! اصلاً جدول یکی از عوامل گرد آوردن اعضای خانواده به دور هم و انجام یک کار گروهی برای رسیدن به نتیجه است.

https://img.aftab.cc/news/96/jadval.jpg

***

همه این قضایا دست به دست هم داد تا در ترم گذشته طراحی یک اسکریپت برای برگزاری مسابقه آنلاین جدولِ حل‌کردنی را جزء پروژه‌های پیشنهادی به دانشجوها قرار دهم.

خوشبختانه آقای وحید حیدری، دانشجوی با استعداد دانشگاه جهاد دانشگاهی ساوه این موضوع را قبول و کار روی آن را شروع کردند و بعد از دو سه ماه، نتیجه کار ایشان آماده دانلود است!

معرفی می‌کنم:

https://img.aftab.cc/news/96/ijadval.png

iJadval (آی.جدول) یک اسکریپت به زبان PHP است که به مدیر امکان ایجاد جدول متقاطع با هر تعداد سطر و ستون و به کاربران امکان حل کردن آن را می‌دهد. کاربر با حل صحیح هر جدول، امتیازی که مدیر تعیین کرده را دریافت می‌کند. مدیر می‌تواند در بازه‌های مختلف گزارش بگیرد (مثلاً ماهانه) و برندگان آن بازه را مشاهده و به طور مثال جوایزی اهدا کند.
مدیر می‌تواند یک بازه تعیین و مشخص کند که در این بازه روزانه مثلاً ۳ سؤال فعال شود و یا همه سؤالات در همان ابتدای بازه فعال شوند...

https://img.aftab.cc/news/96/ijadval_screenshot_1.png

صفحه تعریف جدول:

https://img.aftab.cc/news/96/ijadval_screenshot_2.png

دانلود آی.جدول:

برای دانلود iJadval 1.0.0 به صورت کاملاً رایگان، روی لینک زیر کلیک کنید:

http://yourl.ir/iJadval_dl

نصب آن مانند نصب CMSها است. به طور مثال می‌توانید از ویدئوی راهنمای تستا ۳ برای نصب آن کمک بگیرید.

راهنمای سریع: پس از تعریف جدول، به «لیست جداول» بروید و روی «نمایش اطلاعات جدول» کلیک کنید و سؤالات سطر و ستون‌ها را خط به خط وارد کنید. (در هر خط، سؤالات یک سطر یا ستون وارد شود) و سپس پاسخ صحیح خانه‌ها را وارد کنید...
ترفند: اگر سؤالات یک جدول را دارید و پاسخ صحیح را نمی‌دانید، مشکلی نیست، فعلاً همه خانه‌ها را مثلاً «م» وارد کنید، بعداً از روی چیزهایی که کاربران وارد کرده‌اند می‌توانید پاسخ صحیح را تا قبل از اتمام بازه به طور صحیح وارد کنید تا امتیازات محاسبه شود.

دموی آی.جدول:

برای مشاهده دمو و یا برای پر کردن یک جدول برای تفریح، به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://ijadval.aftab.host

ضمن تشکر از وحید حیدری صبور که بیش از ۲۰ بار من از او خواسته‌ام که بخش‌های مختلف را تغییر دهد و حدود ده بار حضوراً آمده و مشکلات را بررسی کرده‌ایم و او صبورانه همه کارها را انجام داده، امیدوارم این اسکریپت در ترویج فرهنگ حل جدول و از آن مهم‌تر، استفاده صحیح از وقت، مؤثر باشد.

قرار بود این سیستم مخصوص آفتابگردان باشد و در صفحه اول سایت به طور هفتگی یک جدول داشته باشیم که بعداً تصمیم بر این شد که یک اسکریپت عمومی شود.

موفق باشید؛
حمید رضا نیرومند


...
نویسنده : عباس بازدید : 8 تاريخ : سه شنبه 27 تير 1396 ساعت: 18:14

close
تبلیغات در اینترنت