معرفی کتاب: منازل الآخرة از شیخ عباس قمی

ساخت وبلاگ
چکیده : دیروز بالاخره خواندن کتاب «منازل الآخرة» را تمام ک... با عنوان : معرفی کتاب: منازل الآخرة از شیخ عباس قمی بخوانید :

دیروز بالاخره خواندن کتاب «منازل الآخرة» را تمام کردم. عجب کتاب خوش‌متنی بود! نمی‌دانم این شیخ عباس قمی (مؤلف مفاتیج‌الجنان) چه کار کرده بوده که خدا چنین قلم و چنین فکری به او داده بوده که کتاب‌هایش اینطور جذاب و ماندگار شده‌اند؟ فکر و قلم او باید الگوی نویسندگان به ویژه نویسندگان دینی باشد.

مرحوم شیخ عباس، در کتاب منازل‌الآخرة (که حدود ۱۰۰ سال پیش تألیف کرده) زندگی پس از مرگ را در ۹+۱ مرحله، با آیات، روایات، داستان‌ها و اشعار گلچین و بسیار ناب و تأثیرگذار تشریح می‌کند:

۱- مرگ
۲- قبر
۳- برزخ
۴- قیامت
۵- بیرون آمدن از قبر
۶- میزان
۷- حسابرسی
۸- پرونده
۹- صراط
۱۰- خاتمه: عذاب جهنم

https://img.aftab.cc/news/96/manazal_al_akherah.jpg

آنقدر مطالب، از هر لحاظ خوب انتخاب شده‌اند که به نظرم، اکثر منبری‌ها برای مجالس عمومی، فقط کافی‌ست همین کتاب را برای مردم بخوانند.

من کتاب را به پیشنهاد حاج آقای حسینی در برنامه سمت خدا و از کتابفروشی جمکران خریدم. (انتشارات جمکران آن را با همین جلدی که عکسش را می‌بینید چاپ کرده که پیشنهاد می‌کنم همین را بخرید چون زندگینامه شیخ عباس را هم دارد که آن هم برای خودش جذابیتی دارد)

روزی چهار پنج صفحه بخوانید و چیزهای ناب آن را جایی یادداشت کنید، خیلی مؤثر خواهد بود؛ به ویژه اشعار اواخر کتاب که دیشب اشک من را درآورد!

موفق باشید؛
حمید رضا نیرومند


...
نویسنده : عباس بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 5 مرداد 1396 ساعت: 6:16