جارو شارژی فيليپس مدل FC6148 بخریم یا نخریم؟ / + صندلی تاشو و حشره‌کش برقی راکتی بخریم یا نخریم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : اخیراً یک سری خرید داشتم که تجربه‌ام از سه مورد را بیان می‌کنم: ۱- جارو شارژی فيليپس مدل FC6148 بخری... با عنوان : جارو شارژی فيليپس مدل FC6148 بخریم یا نخریم؟ / + صندلی تاشو و حشره‌کش برقی راکتی بخریم یا نخریم؟ بخوانید :

اخیراً یک سری خرید داشتم که تجربه‌ام از سه مورد را بیان می‌کنم:

۱- جارو شارژی فيليپس مدل FC6148 بخریم یا نخریم؟

حمل یک جاروبرقی سنگین از یک اتاق دیگر برای جارو زدن کمی خرده آشغال ممکن است باعث شود مثل من قید آوردن جارو و جمع کردن آشغال‌ها را بزنید!! بنابراین اتاق من گاهی پر می‌شود از خاک و آشغال‌هایی که گذاشته‌ام سر فرصت جارو برقی را بیاورم و جمع کنم.

به هر حال، یک جارو برقی دستی چیزی است که احتمالاً باعث می‌شود شما محیط خود را تمیزتر از گذشته نگه دارید.

از افراد مختلف در مورد خرید یک جارو برقی شارژی سؤال کرده بودم. نظرات مختلفی وجود داشت؛ از جمله:
- آنقدر که فکر می‌کنی مکش ندارد.
- باطری آن خیلی زود از کار می‌افتد و خرج باطری هم به آن اضافه می‌شود.
و از این جور نظرات.

این دو نوع نظر را اینطور برای خودم توجیه کردم:
گروه اول جاروی خوبی نخریده‌اند. بررسی‌هایم نشان می‌داد که جارویی که من در ذهن داشتم و طبق معمول، فعلاً بهترین نوع در بازار دنیا است، مکش خوبی دارد.
گروه دوم احتمالاً نحوه نگهداری صحیح باطری را بلد نیستند. از طرفی این مدل ادعا کرده که تمهیداتی در مورد باطری اندیشیده که طول عمر بیشتری داشته باشد.

به هر حال، بعد از مدت‌ها پرس و جو و دودل بودن، دل را به دریا زدم و مدل FC6148 از Philips را (با قیمت ۴۸۰ هزار تومان) خریدم:

https://img.aftab.cc/news/96/Philips-FC6148-Handheld-Vacuum-Cleaner.jpg

- از نظر ظاهری تقریباً عالی کار شده. (من رنگ سفید را سفارش دادم. سفید آن بیشتر به طوسی کمرنگ می‌خورد. شاید رنگ بِژ آن جالب‌تر باشد، نمی‌دانم)

- مکش آن از نظر من و خیلی‌های دیگر که در فروشگاه‌ها نظر داده‌اند، قابل قبول است. حتی روی فرش را هم خوب جارو می‌زند. یک ویدئو از جمع کردن مقداری خاک گرفته‌ام:

http://www.aparat.com/v/drFZG

- دو نوع دهنی دارد که یکی برای جارو کردن لای مبل‌ها و صندلی‌های ماشین و... مناسب است و یکی برای جارو کردن پشتی‌ها و قالی و...

در کل اگر فکر می‌کنید می‌توانید باطری آن‌را صحیح نگهداری کنید و آن‌را برای مدت طولانی بدون استفاده نگذارید، گزینه خوبی است اما اگر فکر می‌کنید حوصله نگهداری باطری را ندارید، برخی جاروهای دستی برقی هستند که بدون باطری هستند و مستقیم به برق وصل می‌شوند. می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید. (من اگر در شهر خودمان می‌بود و می‌توانستم از نزدیک ببینم یا تست کنم، کابلی می‌خریدم. تا جایی که می‌توانید لوازم را بدون اتکا به باطری بخرید)

۲- حشره‌کش برقی راکتی بخرید یا نخریم؟

یک حشره‌کش راکتی «شعاع» (مدل KN-W1704) هم با قیمت ۲۶ هزار تومان خریدم. این هم بد نیست. چیز جالبی به نظر می‌رسد. خیلی قوی، مگس و پشه را منفجر می‌کند! (یعنی جرقه‌ای که اولین بار زد، من را ترساند!) فکر نمی‌کردم به این خوبی باشد اما هست.

یک دکمه دارد که وقتی روی ON قرار می‌دهید، نور آبی ساطع می‌کند که مثلاً حشرات جذب شوند (که البته فکر نمی‌کنم خیلی برای آن‌ها جذاب باشد!) و یک دکمه دارد که با دیدن حشره باید آن‌را پایین نگه دارید و به سمت حشره ببرید که بین توری گیر کند و برق بگیردش...

عیب بزرگی که دارد این است که باید مثل مگس‌کش معمولی دنبال حشره بیفتید دیگر! من انتظار داشتم که آن دکمه‌ای که باید پایین نگه داریم را یک جوری بشود روی ON گذاشت که مثلاً وقتی خواب هستیم، بالای سرمان روشن بگذاریم و بخوابیم... اینطوری که بیفتی دنبال حشره چندان جالب به نظر نمی‌رسد...

اگر برای جایی مثل مغازه خواستید، یک نوع حشره‌کش‌های سقفی هست که خیلی جمع‌وجور و شیک است. (من در یک مسجد دیدم و خوشم آمد)

به هر حال، این هم نسبت به قیمتش انصافاً می‌ارزد. جنس خوبی هم دارد.

یک چیز جالب هم کشف کردم و آن اینکه کشتن حشره با این روش به نظر می‌رسد از نظر روحی یک نوع شادی درونی ایجاد می‌کند!!!! همان حس برنده شدن در یک بازی را دارد اما یک بازی واقعی! و یا حس ترکاندن آن حباب‌های پلاستیک‌های حبابدار که خیلی‌ها عاشق صدای ترکیدن آن حباب‌ها هستند... (جدا از شوخی، باید از نظر روانشناسی بررسی شود که این نوع کارها یک نوع Award برای روح دارد و موجب سرور می‌شود؟)

۳- صندلی سفری تاشو اف آی تی طرح 1 بخریم یا نخریم؟

یکی از این صندلی‌ها هم برای نشستن در حیاط در دم غروب سفارش دادم:

https://img.aftab.cc/news/96/F.I.T-Folding-Camping-Armchair-Pattern-1.jpg

قبلاً صندلی پلاستیکی در حیاط داشتیم که به خاطر آفتاب خیلی زود خشک می‌شد و می‌شکست. صندلی چوبی هم گذاشتیم که آب خورد و داغون شد! بنابراین به این نتیجه رسیدم که یک صندلی لازم است که کارت که تمام شد جمع کنی بیاوری داخل! پس این را سفارش دادم.

کالای ایرانی است و فعلاً جنس نسبتاً عالی‌ای دارد (حالا باید دید به مرور چطور می‌شود، حدس می‌زنم به مرور آن پارچه برزنتی‌اش دردسر ایجاد کند...).
همین رنگ کرم را از بین چندین رنگ سفارش دادم که عالی است. این هم نسبت به قیمت ۵۵ هزار تومانی‌اش ارزشش را دارد.

اگر در مورد این کالاها شما هم تجربه‌ای دارید لطفاً به اشتراک بگذارید.

موفق باشید؛
حمید رضا نیرومند


جارو,شارژی,فيليپس,مدل,بخریم,نخریم؟,صندلی,تاشو,حشرهکش,برقی,راکتی,بخریم,نخریم؟,...
نویسنده : عباس بازدید : 12 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 16:30