مسجد کالا؛ نیازمندی‌های مساجد / سایتی که مسؤولین مساجد به آن نیاز خواهند داشت

ساخت وبلاگ
چکیده : ۳۰ مرداد هر سال، روز جهانی مساجد است. ما پیش از این در آفتابگردان مطالبی در مورد مسجد داشته‌ایم که م... با عنوان : مسجد کالا؛ نیازمندی‌های مساجد / سایتی که مسؤولین مساجد به آن نیاز خواهند داشت بخوانید :

۳۰ مرداد هر سال، روز جهانی مساجد است.

ما پیش از این در آفتابگردان مطالبی در مورد مسجد داشته‌ایم که من آن‌ها را از مهم‌ترین مطالب سایت می‌دانم:

- masjedidea.ir ؛ سایتی ویژه مسجدی‌ها (+فراخوانی جهت کمک به ساخت یک مسجد)

- نکاتی که باید در معماری مساجد در نظر گرفته شود

- کانون‌های فرهنگی مساجد، جای خوبی برای شروع تدریس و مدرس شدن

مثل همیشه، با صراحت اعلام می‌کنم که اگر اهل مسجد نیستید، کلاهتان پسِ معرکه است! شما هر چه می‌خواهید در مسجد خواهید یافت و من به زودی در این مورد یک سری مطلب منتشر خواهم کرد...

به هر حال، اگر در کارهای فرهنگی مسجد بوده باشید، یکی از معضلات شما تهیه وسایل خاص مسجد است. مثلاً من یادم هست آن زمان، برای پیدا کردن سجاده‌های ردیفی به آن صورتی که در مسجد کرامت مشهد دیده بودیم، چقدر گشتم تا پیدا کردم. آن جنس و آن رنگ و اندازه به راحتی پیدا نمی‌شد. یا مثلاً آن زمان برای تولید یک تابلو که روی آن نماز غفیله نوشته شده باشد، پیر شدیم! (آن زمان چاپ روی پارچه پلاستیکی نبود که به این راحتی و ارزانی باشد...)

به هر حال، دوستان خوش‌فکری جمع شده‌اند و سایتی راه‌اندازی کرده‌اند که نیازمندی‌های یک مسجد در آن به راحتی قابل پیگیری است:

https://img.aftab.cc/news/96/masjedkala.ir.jpg

در این سایت شما با شرکت‌ها و مؤسساتی که لوازم مورد نیاز مسجد را تولید می‌کنند آشنا می‌شوید و از طریق شماره تماس یا سایت آن‌ها پیگیر سفارش آن کالا می‌شوید. (البته من ابتدا فکر کردم آن محصولات برای سفارش روی سایت هست که اگر اینطور می‌بود خیلی عالی‌تر می‌شد و امید دارم که دوستان إن شاء الله به این فکر باشند که قطعاً هم یک شغل عالی است و هم کار هزاران مسجد را راحت می‌کنند)

سایت، خیلی عالی طراحی شده و من شک ندارم که به مرور عالی‌تر هم خواهد شد.

همانطور که در این ایمیل به این دوستان گفته‌ام، من ارادت خاصی به بچه‌های خوش‌فکر مسجدی دارم و تا جایی که بتوانم در خدمتشان هستم:

https://img.aftab.cc/news/96/masjedkala_message.jpg

حقیقتاً آنقدر به ذوق و شوق بچه‌های مسجد اعتقاد و اعتماد دارم که یک تار موی بچه‌های فعال و خوش‌فکر مسجدی را با هزاران پروفسور غیرمسجدی عوض نمی‌کنم. (و این، از معجزات مسجد است که استعدادها را شکوفا می‌کند)

در ضمن این دوستان هم ظاهراً کاشانی هستند و من همچنان در تعجبم از استعداد این بچه‌های کاشان! عجیب جوانانی هستند و تأثیرات آن‌ها خیلی فراتر از شهر و حتی کشورشان است. (حداقل نمونه‌اش: استاد قرائتی و یا دو تا از اساتید ما در دوره دکترا که عالی بودند. کاشانی‌ها را ترکیبی از هوش و کیاست اصفهانی و دیانت قمی می‌دانم)

امیدوارم همه جوانان ایرانی یک روز مقصد اصلی‌شان در ساعات اذان، مسجد باشد.

دقیقاً ساعت ۱:۱۰ دقیقه ظهر و وقت اذان است و من هم می‌روم که بروم مسجد محله...

موفق باشید؛
حمید رضا نیرومند


مسجد,کالا؛,نیازمندیهای,مساجد,سایتی,مسؤولین,مساجد,نیاز,خواهند,داشت,...
نویسنده : عباس بازدید : 9 تاريخ : پنجشنبه 2 شهريور 1396 ساعت: 21:06