اتوی پرسی بخریم یا نخریم؟ (تجربه من از خرید اتو پرسي دومنا مدل SP8000)

ساخت وبلاگ
چکیده : یکی از زجرآورترین کارها برای من اتو کشیدن است! یعنی نمی‌دانید چقدر موقع اتو کشیدن اعصابم به هم می‌ری... با عنوان : اتوی پرسی بخریم یا نخریم؟ (تجربه من از خرید اتو پرسي دومنا مدل SP8000) بخوانید :

یکی از زجرآورترین کارها برای من اتو کشیدن است! یعنی نمی‌دانید چقدر موقع اتو کشیدن اعصابم به هم می‌ریزد! چون باید با کلی دردسر لباس را روی میز نگه داری و تای لباس را خراب نکنی و کلی دردسر دیگر، آخرش هم آن چیزی که می‌خواهی از آب در نمی‌آید! یک لباس گاهی نیم ساعت وقت من را می‌گیرد، آخرش هم آن حالتی که اتوشویی دارد را به خود نمی‌گیرد.

اگر هم بخواهم ببرم اتوشویی که دردسرهای خاص خودش را دارد! مثلاً امروز فقط یک لباس دارم و می‌خواهم اتو کنم. برای یک لباس که نمی‌شود بلند شد رفت اتوشویی بعد او بگوید همه‌ی مردم عجله دارند و در صف هستند، برو شب بیا و بعد دوباره شب بروی ببینی هنوز اتو نکرده، در آن فضای گرم یک ساعت بنشینی تا اتو کند و... خلاصه، دردسری داریم ما با این اتو!

این شد که گفتم باید یک اتوی تمیز بخرم که خیالم از این بابت راحت باشد.

جستجو کردم و رسیدم به بهترین و کامل‌ترین اتوی بازار:

https://img.aftab.cc/news/96/Domena-SP8000-Steam-Press-with-Stand.jpg

اتوی پرسی SP8000 از شرکت فرانسوی دومِنا که ظاهراً سابقه طولانی در تولید اتو دارد. با اینکه قیمت آن کمی بالا بود (با ۲۵ هزار تومان هزینه باربری جهت انتقال به ساوه، یک میلیون و هفتصد هزار تومان) اما گفتم باید ارزشش را داشته باشد.

وقتی رسید و با آن کار کردم، فهمیدم که واقعاً ارزشش را دارد.

در یک کلام: یک اتوشویی تمام عیار را در گوشه خانه‌تان خواهید داشت!

به جز یکی دو مورد که باید حواستان باشد، هیچ نقصی ندارد!

نکاتی در مورد خرید اتو پرسی:

۱- کمی بزرگ‌تر از چیزی است که در تصاویر می‌بینید.

هر چند اتو به راحتی جمع می‌شود و به صورت عمودی یک گوشه قرار می‌گیرد و طوری طراحی شده که می‌توان بدون پایه هم به راحتی از آن استفاده کرد، اما به هر حال، به این دقت کنید که تقریباً کمی بزرگ است که البته به نظر من جای نگرانی نیست.

حجم کارتون اتو و پایه‌ی آن:

https://img.aftab.cc/news/96/Domena-SP8000-Steam-Press-with-Stand_1.jpg

۲- محتویات کارتون:

برای درک بزرگی اتو، یک موبایل کنار اتو گذاشته‌ام که بتوانید مقایسه کنید...

و اما محتوای کارتون:

- جالب است که کل اتو به طور کامل و بدون نیاز به بستن حتی یک پیچ و مهره و ... به صورت آماده از داخل کارتون خارج می‌شود.
- دو فیلتر آب در آن نایلون‌های سیاه هست که باید در مخزن زیر اتو (بعد از آب ریختن در مخزن) قرار دهید. (توجه: وقتی فیلتر را قرار دادید باید به سمت راست بچرخانید تا جفت شود... من نیم ساعت سر این موضوع درگیر بودم! نکته بعد: وقتی اتو را برای اولین بار روشن می‌کنید، چون فیلتر آب تازه است و آب در آن جریان نداشته، یک صدای بسیار وحشتناک از اتو می‌شنوید که اصلاً جای نگرانی نیست. صدای مکش آب از فیلتر است که باید کمی صبر کنید و اتو را روشن بگذارید تا فیلتر خیس بشود. بعد از دو سه دقیقه صدا می‌افتد و دیگر نخواهید شنید. نکته بعد: همانطور که در دفترچه فارسی آن نوشته شده، می‌توانید آب شیر هم بریزید و نیازی نیست مثل اتوهای بخار، حتماً آب مقطر بریزید... این اتوها فیلتر دارند و آب را تصفیه می‌کنند)

- دفترچه و سی‌دی آموزشی که هر دو کاملاً فارسی است.

https://img.aftab.cc/news/96/Domena-SP8000-Steam-Press-with-Stand_2.jpg

- یک اتوی کوچک برای اتو کردن جاهایی که نمی‌شود با پرسی اتو کرد و یک افشانه آب هم در سمت راست قرار دارد. این افشانه چقدر کار را راحت می‌کند! دیگر نیاز به آن افشانه‌هایی که دائم خراب می‌شوند نیست!

اتو پس از قرار گرفتن روی پایه:

https://img.aftab.cc/news/96/Domena-SP8000-Steam-Press-with-Stand_3.jpg

۳- نکات پایانی:

- اتو سه حالت دمایی دارد که با آن چرخنده‌ی دایره‌ای روی اتو تنظیم می‌شود: دمای کم و خشک / دمای متوسط / دمای زیاد

- وقتی اتو را تا نیمه پایین می‌آورید، خود به خود ابتدا کمی بخار در لباس می‌دمد و وقتی کامل پایین می‌آورید، بخار قطع می‌شود و لباس پرس می‌شود.

- فقط کافی‌ست یک بار لباس را پرس کنید تا خط اتویی بهتر از روز اول برای شما ایجاد کند! واقعاً انگار لباس را تازه خریده‌اید.

- اتو در کمتر از ۳ دقیقه آماده به کار می‌شود و کل اتوی لباس شاید چهار پنج دقیقه هم طول نکشد! این دقیقاً حالتی است که من نیاز داشتم. (قبل از خرید می‌ترسیدم آماده‌به‌کار شدنش زمان‌بر باشد، حتی از یکی از اقوام که جایی دیده بود، پرسیدم نکند نیم ساعت طول بکشد تا بخار آن آماده شود!؟)

لباس شیک و اتوکشیده، به انسان انرژی می‌دهد. بنابراین فکر می‌کنم یک اتوی پرسی خوب برای هر خانه‌ای لازم باشد.

موفق باشید؛
حمید رضا نیرومند


بخریم,نخریم؟,تجربه,دومنا,...
نویسنده : عباس بازدید : 24 تاريخ : شنبه 11 شهريور 1396 ساعت: 14:32