از سایت jahizieh.net چیزی بخریم یا نخریم؟ (تجربه خرید میز و صندلی و مبل به صورت آنلاین)

ساخت وبلاگ
چکیده : همانطور که مطلب «از سایت attari24.ir چیزی بخریم یا نخریم؟» گفته بودم، یکی از چیزهایی که باید در وب م... با عنوان : از سایت jahizieh.net چیزی بخریم یا نخریم؟ (تجربه خرید میز و صندلی و مبل به صورت آنلاین) بخوانید :

همانطور که مطلب «از سایت attari24.ir چیزی بخریم یا نخریم؟» گفته بودم، یکی از چیزهایی که باید در وب مرسوم شود این است که هر کس از هر سایتی کالا یا خدمات خرید، در رسانه‌ای که در اختیار دارد، تجربه خریدش را بگوید. این، به بقیه کمک فراوانی در انتخاب فروشگاه و محصول بهتر خواهد کرد.

به هر حال، برای خانه جدید یک سری میز و صندلی ناهارخوری نیاز داشتم. ابتدا در اینترنت جستجو کردم و قرار بر این شد که چنین طرحی را پشت پنجره‌ای که رو به پارک است پیاده کنم:

https://img.aftab.cc/news/96/lunch_table.jpg

فراوان گشتم اما این میز و صندلی را جایی پیدا نکردم.

نهایتاً مجبور شدم از چیزهایی که در بازار موجود است یکی را انتخاب کنم. در شهر خودمان که چیز دلچسبی وجود نداشت، بنابراین در وب گشفتم. در جستجو در سایت‌های فروش مبلمان، رسیدم به یک طرح که خوشم آمد:

https://img.aftab.cc/news/96/naharkhori_mouji_6_nafare_1.jpg

به خصوص اینکه میز آن شبیه موج و جالب بود!

مشکلی که وجود داشت این بود که میز و صندلی در سایت jahizieh.net بود. سایتی که نه مکان فیزیکی داشت، نه نماد اعتماد داشت و نه پرداخت آنلاین و... و خلاصه خیلی مشکوک بود.

بنابراین، ابتدا اعتماد نکردم و در شهرمان گشتی زدم که ببینم فروشگاهی پیدا می‌شود این طرح را تولید یا تهیه کند؟ صندلی‌هایش را به رنگ مشکی پیدا کردم اما بقیه را خیر. حدود یکی دو هفته درگیر گشت و گذار در فروشگاه‌ها بودم اما چیزی که می‌خواستم پیدا نشد. (سفید و خاص)

به هر حال، دل را به دریا زدم و به شخصی که مسؤول فروشگاه بود و از طریق تلفن فروشگاه و تلگرام در ارتباط بودیم اعتماد کردم.

قرار شد یک سوم کل هزینه (که تقریباً ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود) یعنی ۴۰۰ هزار تومان را واریز کنم و طی یک هفته تا ده روز بعد که سفارش آماده شد، آن‌را تحویل باربری بدهند و اگر باربری تأیید کرد که جنس با موفقیت به آن‌ها تحویل داده شده، بقیه را واریز کنم و باربری به ساوه بیاورد.

مبلغ واریز شد و با اینکه کمی ته دلم نگران بودم اما دقیقاً به موقع، سفارش تحویل باربری شد و بقیه مبلغ را واریز کردم.

سفارش با باربری طی چند ساعت به ساوه رسید و حدود ۱۵۰ هزار تومان هزینه باربری شد.

https://img.aftab.cc/news/96/wave_lunch_table.jpg

همانطور که در کتاب «چگونه یک تجارت الکترونیک راه‌اندازی کنم؟» گفته‌ام، صنعت مبلمان در دنیا کندترین رشد را در تجارت الکترونیک دارد. دلیل آن هم این است که واقعاً نمی‌شود از طریق یک صفحه آنلاین و یک سری عکس، درک درستی از مبلمان داشت.

خیلی جالب بود که من این را در این خرید تجربه کردم! اگر به تصویر اول از این میز و صندلی دقت کنید، احساس می‌کنید که شکل میز، موجی است و من اصلاً از همان موردش خوشم آمد! اما وقتی میز رسید، دیدم یک میز تخت بوده و به نوعی، عکاس از خطای دید کاربر سوء استفاده کرده و میز را موجی نشان داده. نکته دیگر اینکه قوص پشت صندلی‌ها در چیزی که تحویل داده شده با چیزی که در تصویر روی سایت هست، متفاوت است!

به هر حال، اگر سؤالتان این است که به سایتی که معرفی کردم از نظر رسیدن محصول می‌شود اعتماد کرد، من بدون مشکل سفارش را دریافت کردم. اما اگر سؤالتان این است که کلاً مبلمان را می‌شود به صورت آنلاین خرید، به نظر می‌رسد کمی دقت بیشتر نیاز دارد و ترجیحاً به صورت حضوری مبلمان را ببینید و بعد انتخاب کنید...
دقت کنید که اگر چیزی نباشد که می‌خواستید، احتمالاً دیگر امکان برگشت زدن و... وجود نخواهد داشت!

موفق باشید؛
حمید رضا نیرومند


...
نویسنده : عباس بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 26 آذر 1396 ساعت: 2:15