ویدئو: آموزش مقدمات و توضیحاتی درباره زبان چینی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چند ماه پیش در مطلب «چرا باید زبان فرانسوی را یاد گرفت؟» توضیحاتی درباره دلیل یادگیری زبان‌های مختلف و به ویژه زبان‌های مهم‌تر مثل عربی، ترکی، فرانسوی و چینی و... داده بودم و خلاصه‌ای از نکاتی که در ترم یک مکالمه زبان فرانسوی یاد گرفته بودم را گفته بودم...

یادگیری مقدمات زبان فرانسوی تجربه بسیار بسیار جالبی بود! اینکه شما وارد یک سایت با زبان فرانسوی که می‌شوید دیگر مثل قبل نیستید که هیچ درکی از محتوای آن نداشته باشید، یک لذت وصف‌ناپذیر دارد. (خیلی‌ها از جمله من، معتقدند هیچ لذتی در دنیا مثل لذت یادگیری یک زبان جدید نیست! و از طرفی تحقیقات نشان می‌دهد که یادگیری زبان‌های جدید از زوال عقل در سنین بالا می‌کاهد و یعنی ذهن را دیرتر پیر می‌کند و جوان نگه می‌دارد)

به هر حال، این‌ها به انضمام اهمیت کشور چین که این روزها آمریکا را هم فتح کرده است، باعث شد که برنامه‌ریزی کنم که مروری هم داشته باشم به زبان چینی.

در اینترنت دنبال دوره‌های ویدئویی گشتم اما آن چیزی که باب میلم باشد پیدا نکردم. (Chinese Mandarin Interactive هست که چندان حرفه‌ای به نظر نمی‌رسد)

بنابراین در AppStore دنبال اپلیکیشن‌های آموزشی گشتم و در کمال تعجب دیدم چه اَپ‌های جذابی برای زبان چینی وجود دارد!

بهترین آن‌ها بلاشک Hello Chinese است و بسیار عجیب است که فعلاً تا اینجا کاملاً رایگان بوده:

https://img.aftab.cc/news/96/hello_chinese.png

این اپلیکیشن، بسیار جذاب و حرفه‌ای به شکلی بازی‌گونه و با گرافیک بسیار عالی، ضمانت می‌کند که اگر روزی ده دقیقه با برنامه‌ریزی آن پیش بروید در عرض ۳ ماه شما را به Fluency (روانی در صحبت) می‌رساند!

در این دو سه هفته‌ای که با آن کار کرده‌ام نکات جالبی از زبان چینی دستگیرم شده که در یک ویدئو علاوه بر کار با این اَپ و دو اپلیکیشن دیگر به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ام.

پیشنهاد می‌کنم این ویدئوی ۴۸ دقیقه‌ای (با حجم ۱۵۵ مگابایت و فرمت فشرده‌ی RAR) را دانلود و تماشا کنید تا یک آشنایی اجمالی با زبان چینی پیدا کنید:

دانلود ویدئوی آموزش مقدمات زبان چینی

من پس از رساندن این زبان به یک جای مناسب، می‌روم سراغ زبان‌های دیگر مثل روسی، آلمانی و... و سعی می‌کنم خلاصه‌ای از نکات مقدماتی آن‌ها را اینجا ارسال کنم.

موفق باشید؛
حمید رضا نیرومند


...
نویسنده : عباس بازدید : 36 تاريخ : چهارشنبه 23 فروردين 1396 ساعت: 4:48

close
تبلیغات در اینترنت