خواهش می‌کنم این کتاب را بخوانید: «روان‌شناسی عمومی» دانشگاه پیام نور

ساخت وبلاگ
چکیده : یکی از بزرگ‌ترین افسوس‌هایم این است که فرصت نمی‌کنم مطالب نابی که گاهی در کتاب‌ها می‌خوانم را با شما... با عنوان : خواهش می‌کنم این کتاب را بخوانید: «روان‌شناسی عمومی» دانشگاه پیام نور بخوانید :

یکی از بزرگ‌ترین افسوس‌هایم این است که فرصت نمی‌کنم مطالب نابی که گاهی در کتاب‌ها می‌خوانم را با شمایی که بر ما منت می‌گذاری و مطالب را دنبال می‌کنی به اشتراک بگذارم. ای کاش می‌شد مقدمه فوق‌العاده زیبای کتاب «کلیات فلسفه» را اینجا بگذارم تا بخوانید و لذت ببرید! فقط بخشی از آن که من را دیوانه کرده قرار بدهم:

https://img.aftab.cc/news/96/pholosophy.jpg

باور کن هر بار که یاد جمله «نگفتم پایم را خواهی شکست؟» می‌افتم دلم می‌خواهد یک دل سیر از این جمله پرمعنا گریه کنم!

به هر حال، فکر می‌کنم در آفتابگردان چند باری شما را التماس کرده‌ام که برخی کتاب‌ها را بخوانید یا برخی دوره‌های ویدئویی را تماشا کنید... از بین این همه کتاب که در این ترم خواندم (و البته سه چهار کتاب هم به صورت PDF بوده):

https://img.aftab.cc/news/96/961-books.jpg

بلاشک، بهترین کتابی که خواندم، کتاب «روان‌شناسی عمومی» بود که توسط جمعی از اساتید این رشته در دانشگاه پیام نور تألیف شده.

در یک کلام: بین آن چند کتابی است که هر کسی قبل از مرگ باید بخواند!

با خواندن این کتاب یک آشنایی کلی با عملکرد عصبی کل بدن خود پیدا خواهید کرد. اینکه مغز چطور کار می‌کند، گوش چطور کار می‌کند؟ (مثلاً پاسخ علمی به این سؤال که: چرا ما فرکانس‌های بالا را نمی‌شنویم؟ و ده‌ها ابهام دیگر که خود من داشته‌ام) چشم چطور کار می‌کند؟ (مثلاً اینکه: چرا باید برای دیدن یک چسم حتماً آن جسم را در مرکز چشم خود ببینیم و از گوشه نمی‌شود دید؟ و بسیاری شگفتی‌های دیگر از چشم)
اینکه چطور می‌شود مفاهیم را بهتر تدریس و منتقل کرد؟ چطور بهتر به خاطر سپرد؟

خلاصه هر چه از این کتاب ارزشمند بگویم کم گفته‌ام. برای همه افراد در هر قشری نکات ارزشمندی دارد که مطمئنم شگفت‌زده می‌شوید.

خواهش و التماس می‌کنم که اگر فرصت آزاد دارید، یک سر به کتاب‌فروشی‌های نمایندگی پیام نور که معمولاً کنار همان دانشگاه در شهرتان است بزنید و بگویید «کتاب روان‌شناسی عمومی رشته روانشناسی را می‌خواهم». آن را بخرید و از ابتدا تا انتها به طور کامل بخوانید.

کتاب‌های رشته روان‌شناسی، من را به عنوان کسی که بالاخره دستی در نوشتن دارم متعجب کرده است! بسیار روان‌شناسانه و با لحنی بسیار دوست‌داشتنی نگارش شده‌اند و شما را میخ‌کوب می‌کنند طوری که مثل من دلتان نیاید حتی یک جمله را نخوانده رها کنید! خوشا به حال کسانی که در این رشته جذاب تحصیل کرده‌اند...

موفق باشید؛
حمید رضا نیرومند


...
نویسنده : عباس بازدید : 15 تاريخ : چهارشنبه 13 دی 1396 ساعت: 22:55