WPM شما چند است؟ (چند کلمه در دقیقه می‌توانید تایپ کنید؟)

ساخت وبلاگ
چکیده : اگر از افرادی که در دنیا به «موفق‌ها» مشهورند و کتاب‌ها در این زمینه نوشته‌اند و سمینارهای متعدد تشک... با عنوان : WPM شما چند است؟ (چند کلمه در دقیقه می‌توانید تایپ کنید؟) بخوانید :

اگر از افرادی که در دنیا به «موفق‌ها» مشهورند و کتاب‌ها در این زمینه نوشته‌اند و سمینارهای متعدد تشکیل داده‌اند (و البته آن‌ها با ملاک‌های شخصی من و ملاک‌های دینِ ما از زمین تا آسمان با موفقیت فاصله دارند) سؤال کنید که فاکتورهای موفقیت چیست، یک لیست به شما می‌دهند.

یکی از ملاک‌های موفقیت در اکثر لیست‌ها در گذشته، خط خوش و زیبا بوده است. اما این ملاک این روزها جای خود را به یک ملاک مدرن‌تر داده است: تایپ سریع و صحیح! یک معیار هم معمولاً برای آن معرفی می‌کنند: شما باید بتوانید ۵۰ کلمه در دقیقه تایپ کنید. به این ملاک در اصطلاح WPM یا Words Per Minute گفته می‌شود.

هر چند ما سال گذشته در مطلب «TypeIt ؛ بازی‌ای برای افزایش سرعت تایپ شما» یک ابزار برای تست سرعت تایپ شما ایجاد کردیم و آن زمان یک مسابقه هم برگزار کردیم، اما عدد WPM شما محاسبه نمی‌شد.

اگر دنبال یک سایت می‌گردید که عدد WPM شما را محاسبه کند، سایت 10fastfingers.com سایت مناسبی است.

با کلیک روی لینک زیر وارد بخش Typing Test به زبان فارسی می‌شوید:

https://img.aftab.cc/news/96/10fastfingers.png

یک دقیقه وقت دارید! شروع به تایپ کلماتی که می‌بینید کنید... پس از یک دقیقه WPM شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید رتبه‌تان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

این سایت به درد مدرسینی که ICDL درس می‌دهند می‌خورد. به کارآموزها بسپارید که آنقدر در این سایت تمرین کنند تا بیشترین نتیجه را بگیریند.

جالب است که من دو بار تست دادم، هر دو بار ۵۲ شدم!! (نتیجه تست من) در انگلیسی در سومین بار، ۳۷ شدم! (شرکت در انگلیسی)

شما هم شرکت کنید و اگر ممکن است بالاترین نتیجه‌تان را اعلام کنید که ببینیم وضعیتمان در چه حال است!؟

موفق باشید؛
حمید رضا نیرومند


...
نویسنده : عباس بازدید : 91 تاريخ : شنبه 26 فروردين 1396 ساعت: 2:26